22 Ocak 2014 Çarşamba

NAPTIN JULIA, JENNIFER, JESSICA?


Dünya kadar işim olsa, elli yaşına da gelsem, yataklara da düşsem kıyafet kritiği yaparım arkadaş! Hollywood insanları sağ olsunlar zaten insana öyle bir malzeme veriyorlar ki, elbiseler takılar rüyalarıma giriyor... Bunca varlık içinde böylesine rezil seçimler kabus gibi peşimden koşturuyor..

Julia Roberts


Seninle başlıyorum eski dostum.. Çünkü en çok sana kızgınım.. Sen ki bu halıları altına üstüne getirmiş, Oscar’ı evine götürmüş, kahkahalarıyla kıtalar arasında ün yapmış bir lidersin.. Çoluğa çocuğa karışıp eat, love, pray kafalarına girdin belki ama açtığın yolda ilerleyenlere böyle mi örnek olacaksın? Ben sana mı kızıyım, danışmanlarına mı kızıyım sana bu elbiseyi sunan Dolce Gabbana’nın yüzüne mi tüküreyim bilemiyorum tatlım sen ne dersin?


Jennifer Lawrance


Jennifer kabul et başarı sarhoşu oldun! Yoksa bu yorganın başka hiçbir açıklaması olamaz ablacım. Genç yaşında hasılat rekorları kırmak, Oscar’ı Golden Globe’u, seti, premier’i derken çok net devrelerde tahribat olmuş... Bu elbiseyle daha kırmızı halıda görüldüğün anda internette fenomen oldun.. Çarşafı, siyah ipi bulan  kendi evlerinde bu elbiseyi yaptılar... Bu ilk ama son hatan olsun minnoşum seni takipteyim..


Lena Dunham

Hayranı olduğum bir kadınsın Lena... Yazarlık sende prodüktörlük sende oyunculuk sende... Bir insan daha ne ister? Cevap veriyorum: Biraz göz biraz nizam... Tatlım bu dünyada eli kalem tutan herkes sana hayranken bu tip abuk subuk kıyafetlerle piyasa çıkıp seksi pozlar vermeye çalışman nedendir? Biz sana hayranız çünkü yazdığın herşey çok doğal çok içten çok gerçek... Anlatabiliyor muyum?

Jessica Lange

 

65 yaş üstüsün Jessica ve o salondaki herkesi alt edebilirsin... Senin gibisi bir daha zor gelir bu dünyaya da hangi pasajdan buldun bu üstündekini? En deneyimliler bunu yaparsa diğerleri napsın söyle bana!

Sandra Bullock


Sandra seni  çok severim... Oscar’ı da senin kazanmanı istiyorum... ‘Hu Hu hu’ şeklindeki köpek havlama taklidi dışındaki tüm performansın on numaraydı... Ancak sana elbiselerle ilgili söyleyecek hiçbir şeyim yok... Maalesef hiçbir zaman giyinmeyi öğrenemedin... Dünya kadar kırmızı halı yolculuğu yapıp hepsinde abuk subuk seçimlerle karşımıza çıkman çok tanıdık... Bu perde de bizi hiç şaşırtmadı..

Emma Thompson


Al işte artık bizden geçti diyen biri daha! Koyvermeyin arkadaşım böyle allah aşkına... Emma elbiseni görünce bu rezalet kimin ürünü diye araştırmaya giriştim bilesin... ( Ha bir de Julia’nınkinde tabi ki) Merdiven altı bir vintage dükkanından bulmuşsun... Lanvin yapmış ama eminimki onlar da merdiven altında kalmasını tercih ederlerdi..

Uma Thurman


Yaşlandıkça yaratıcılığınızın artması gerekirken demodeliğe tutunuyorsunuz.. Al Julia’yı vur Uma’ya..

Cate Blanchet


Cate abartmışsın kekini de kabartmışsın tatlım! Demişsin ki ‘Ben en iyi kadın ödülünü kazanıcam, Armani sen de bana aşırı göz dolduran bir kraliçe elbisesi yap... Beni görenin gözleri yorulsun, başka kimselere bakamasın’... Yorulduk Cate çok saol..

Edie Falco

Bebeğim eve gidince sözlüğü aç ve ‘zarafet’ kelimesinin anlamına bak... Sanmıyorum ama belki bir yararı dokunur!


Fındıkları geçtikten sonra geldik fıstıklara

Emma Watson


Emma saçın, başın, duruşun, bakışın her şeyin on numara... Kıyafetin ise şöyle diyor ‘ Hanedanlığım boyunca hepinizin ağzını burnunu kıracağım beni izlemeye devam edin!’... Bayıldım bayıldım bayıldım...

Emma Roberts


Teyzen Julia’ya öğretecek çok şeyin var minnoş... Senin yaşında birinin biraz daha renkli ve iddalı bir şey giymesini tercih ederim... Ama zarif, narin ve elegansın... Sevdim seni!


Taylor Swift


Taylor en yakın rakibinle aranda kilometreler var. Çok güzelsin çok başarılısın... Evet güzel görünüyorsun ama senin gibi bir ikon daha cesaretli olmalı.. Bu elbiseyi 40 yaşında da giyebilirsin...

Margot Robbie


Vay anasını! Üstün başın ders niteliğinde Margot... Bir insan nasıl hem zarif, hem seksi, hem şık, hem tatlı, hem rahat hem de aldırmaz görünür... Harikasın!

Kate Beckinsale


Tatlım sen ve bir kaç benzerin dışında Hollywood efsanesini sürdürecek kim kaldı allah aşkına? İhtişamlısın, zarifsin, taş gibisin! Listeyi gördün yaşıtların sapıtmış durumda... İpleri sıkı tut, çizgini bozma... Yeni neslin örnek alacağı nadir isimlerdensin! Harikasın, harikasın, harikasın.

Zoe SaldanaZoe Zoe Zoe.. Beni hiçbir zaman şaşırtmıyorsun... Gerçek bir ikonsun! Nasıl bir vizyon, nasıl bir algı, nasıl bir dünyan var ablacım senin... Hastanım gerçekten.. Farklılık sende, alım sende, güzellik sende... Her seferinde ‘Siz zavallılar umrumda  bile değilsiniz’ diyorsun ve bellki de bu yüzden biz her seferinde sana daha fazla aşık oluyoruz! MUHTEŞEMSİN!

1 yorum:

  1. Taylor'ın günlük hayattaki giyim tarzı ödül törenlerinden daha iyi bence.

    YanıtlaSil